U Mistra Mydláře BG - Ruční práce

BG_BANNER 1950X800MM_VIZUALIZACE_VINTAGE_NEW-01.png

Epsomská sůl s lučním kvítím 580g

Kód: ESLK9
239.00 Kč
s DPH 239.00 Kč
Ingredients/INCI/:

Magnesium sulfate
Centaurea cyanus flos
Trifolium pratense flos
Celandula officinalis flos
Rosa agrestis
Malva sylvestris
Bellis perennis

Hmotnost: 580g
Země původů: Anglie

Byliny, které používáme k výrobě splňují požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost stanovené zákonem 110/97 Sb.s provádějícími předpisy.
HERBÁŘ:

Víte, že jedním z nejjednodušších způsobů, jak zmírnit stres a problémy spojené se stresem je dát si lázeň ve vaně plné horké vody Epsomskou sůl.
Některé z výhod soli Epsom:
Zmírňuje stres a uvolňuje tělo Stres odplavuje z těla hořčík a zvyšuje hladinu adrenalinu. Sůl Epsom, rozpuštěná v teplé vodě se vstřebává přes kůži a doplňuje hladinu hořčíku v těle. Hořčík pomáhá produkovat serotonin, a chemické látky v mozku, které vytváří pocit klidu a relaxace. Ionty hořčíku také pomáhají lépe relaxovat a snížit podrážděnost snížením účinků adrenalinu. Vytvářejí pocit uvolnění, zlepšení spánku a soustředění.. Zmírňuje bolest a svalové křeče O solné lázni Epsom je známo, že pomáhá zmírnit bolesti a zánět, což je výhodné při problémech bolesti svalů, astma a migrény. Zkuste pro vaše bolavé a unavené nohy udělat lázeň v teplé vodě s půl šálkem soli Epsom.

RŮŽE - lupeny:
Působí antibakteriálně, protizánětlivě a hydratačně. Zjemňuje hrubou kůži, póry, zklidňuje pokožku, sjednocuje tón pleti, regeneruje poškozené buňky a působí proti předčasnému stárnutí pokožky. Je vhodná na všechny typy pleti, na suchou, smíšenou i na citlivou a mastnou pleť. Lupeny růží příznivě působí i na pokožku hlavy a dodávají lesk poškozeným a unaveným vlasům. Lupeny růží jsou romantickým doplňkem do voňavé koupele

CHRPA POLNÍ:
Rostlina chrpa je v kosmetice známá již od středověku. Obsahuje flavonoidy, saponiny, slizy, hořčiny, třísloviny a některé minerální látky, především mangan.
Má mírně adstringentní (stahující) účinky, dezinfekční vlastnosti, zklidňuje pokožku a dodává jí pocit svěžesti.

HEŘMÁNEK PRAVÝ:
Pokud bychom měli účinky heřmánku shrnout jen do několika málo slov, tak heřmánek vyniká svými protizánětlivými, hojivými, zklidňujícími, dezinfekčními a protialergickými účinky.
Tato bylinka pomůže hojit rány, zklidňovat pokožku (při vyrážkách, spálením kůže od sluníčka, ale například i při hemoroidech formou sedacích koupelí či při popraskaných patách jako hojivá lázeň).

JETEL ČERVENÝ:
se pomáhá proti ekzémům či akné ve formě koupele nebo k omývání poškozeného místa.

SLEZ MAURSKÝ:
obsahuje slizy, třísloviny, antokyany, organické kyseliny a vitamin C.
Má hydratační, protizánětlivé, zklidňující a zjemňující účinky.
Chrání pokožku před podrážděním.
Pomáhá při kožních problémech, potničky, opruzeninách, ekzémech, zánětech.
Tvrdou pokožku zjemňuje a změkčuje, suchou pokožku hydratuje.

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ:
je velmi ceněný pro své dezinfekční, antibiotické a antiseptické účinky. Šetrně léčí plísňová onemocnění kůže, na které klasická medicína často předepisuje léky s nepříjemnými vedlejšími účinky nebo omezenou dobou používání
Používá se na kožní záněty, menší poranění kůže, špatně se hojící jizvy, popáleniny, omrzliny, plísně, opruzeniny, lišej, některé typy ekzémů. Nejen že vraždí škodící mikroorganismy, také podporují tvorbu nových tkání, a tím urychlují celý proces hojení kůže.
02.06.2022 10:37:21
Handmade soap BG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one